BRD

(NIE) SZCZEGÓLNA OSTROŻNOŚĆ

*KIERUJĄCY POJAZDEM, ZBLIŻAJĄC SIĘ DO SKRZYŻOWANIA, JEST OBOWIĄZANY ZACHOWAĆ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ ( ART. 25 UST.2 PRAWA O RUCHU DROGOWYM).

*SKRZYŻOWANIE TO PRZECIĘCIE SIĘ W JEDNYM POZIOMIE DRÓG MAJĄCYCH JEZDNIĘ, ICH POŁĄCZENIE LUB ROZWIDLENIE, ŁĄCZNIE Z POWIERZCHNIAMI UTWORZONYMI PRZEZ TAKIE PRZECIĘCIA, POŁĄCZENIA LUB ROZWIDLENIA (ART. 2 PKT 10 PRAWA O RUCHU DROGOWYM).

*SZCZEGÓLNA OSTROŻNOŚĆ TO OSTROŻNOŚĆ POLEGAJĄCA NA ZWIĘKSZENIU UWAGI I DOSTOSOWANIU ZACHOWANIA UCZESTNIKA RUCHU DO WARUNKÓW I SYTUACJI ZMIENIAJĄCYCH SIĘ NA DRODZE, W STOPNIU UMOŻLIWIAJĄCYM ODPOWIEDNIO SZYBKIE REAGOWANIE (ART. 2 PKT 22 PRAWA O RUCHU DROGOWYM).

Wszystko jasne, czy może za trudne do ogarnięcia ?

Ale mam pierwszeństwo przejazdu. Ale on ma znak „stop”. Ale ja mam zielone światło. Ale policjant stoi na skrzyżowaniu bokiem do mnie. Ale to on ma mnie z prawej strony. Ale on jest pijany. Ale to on wymusił pierwszeństwo. Ale to on się nie zatrzymał. Ale, ale, ale. Coś ci powiem: Jesteś drogowym pierdołą. Masz za….ny obowiązek zachować szczególną ostrożność zbliżając się do KAŻDEGO SKRZYŻOWANIA. Rozumiesz znaczenie określenia „KAŻDEGO” ? Nie czaisz ? To jesteś drogowym pierdołą.

Kilka tygodni temu zmieniona została organizacja ruchu na dwóch kolejnych skrzyżowaniach. Dłuższa ulica stała się drogą z pierwszeństwem przejazdu. Znaki „stop” przestawiono na uliczki krótsze. Ja cię nie mogę ! No to się zaczęło ! Teraz ci z drogi głównej zbliżając się do tych skrzyżowań nawet nie zdejmują nogi z gazu. Popaprańcy ! Drogowi debile ! I my staramy się o radykalne zmniejszenie ilości drogowych tragedii ? Z takimi kierowcami na drogach ? Sprawcami 76 % krajowych wypadków drogowych są kierowcy samochodów osobowych. 40 % zabitych to również kierowcy samochodów osobowych. 70 % zatrzymanych nietrzeźwych to także kierowcy samochodów osobowych. 30 % wypadków to zderzenia czołowo-boczne (najczęściej na skrzyżowaniach).Widzisz zielone światło ? Może to być twój ostatni widziany kolor. Po nim to już tylko ciemność !

A art. 3 prawa o ruchu drogowym mówi ci coś ? Nie ? To co ty człowieku robisz na tej drodze ? Twoja życiowa droga może być zbyt krótka. Czytaj częściej, przypominaj sobie i stosuj się do logicznych i skutecznych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, bo bezwzględne pierwszeństwo to możesz mieć tylko do „parku sztywnych” Tam spoczywa wielu takich co to mieli pierwszeństwo przejazdu a teraz proszą o „modlitwę do Boga”. Amen !

K

Możliwość komentowania (NIE) SZCZEGÓLNA OSTROŻNOŚĆ została wyłączona