O MNIE I O STRONIE


Witam!
Krótko o sobie:
Byłem specjalistą d/s profilaktyki w bialskiej „drogówce” oraz zawodnikiem sportów motorowych i strzelectwa sportowego z broni sportowej i służbowej. Ze strzelectwem „rozwodu” nie wziąłem (puchary i dyplomy – do wglądu).
Jestem wykładowcą tematyki ruchu drogowego, instruktorem ratownictwa drogowego, instruktorem techniki jazdy, oraz sędzią okręgowym sportów samochodowo-motocyklowych PZM-ot, a także honorowym prezesem Klubu Motocyklowego „GROM” odpowiedzialnym za tematykę bezpieczeństwa ruchu drogowego i sprawy PZM. Obijam tyłek na siedzeniu motocykla od 1962 roku, jednoślady były od zawsze moją największą pasją, ale nie jedyną. Od 1999 roku jako emeryt kontynuowałem tematykę pracy zawodowej poprzez prowadzenie szkoleń, spotkań i pogadanek o tematyce trzeźwości na drodze, przepisów i bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz doskonalenia samochodowo-motocyklowej techniki jazdy. Posiadam cztery motocykle z których każdy przeznaczony jest do konkretnych celów (wsk 125 „lelek” w wersji sportowej do trialu, yamaha XT-350 enduro, kawasaki vulcan 800 chopper oraz ural 650 do w wersji motocykla służbowego milicyjnej drogowki – o samochodach nie wspomnę. Zainteresowanych działalnością Klubu Motocyklowego „GROM” odsyłam na stronę klubową www.grom-pzm.pl.

Na stronie poruszana jest tematyka ruchu drogowego, tematyka policyjna, prawna , motocyklowa oraz motoryzacyjna. W zakładce „HISTORIA BIALSKIEJ DROGÓWKI” przedstawiam historię bialskiej służby ruchu drogowego od jej „narodzin” aż do czasów obecnych. Zaciekawionych moją „wyboistą” drogą do bialskiej drogówki (droga z przebojami), oraz opisami ciekawszych epizodów z pracy w bialskiej drogówce odsyłam do  zakładki „MOJA DROGÓWKA”. W związku z „narodową wścieklizną” w nagminnym, bezczelnym łamaniem prawa przez „wybrańców narodu” do tematyki wpisów wprowadziłem kategorię „BEZPRAWIE”. Przyjemnej i pożytecznej lektury !

W UZUPEŁNIENIU : Pod hasłem „ocalić od zapomnienia” wpadłem na pomysł utworzenia i zarejestrowania jako stowarzyszenie zwykłe GRUPY REKONSTRUKCYJNEJ „BIALSKA DROGÓWKA 1960 – 1990” (patrz zakładka „GRUPA REKONSTRUKCYJNA” ).

weteran bialskiej „drogówki” asp.sztab. w st.spoczynku Zdzisiek