O MNIE I O STRONIE


Witam!
Krótko o sobie:
Byłem specjalistą d/s profilaktyki w bialskiej „drogówce” oraz zawodnikiem sportów motorowych i strzelectwa sportowego z broni sportowej i służbowej. Ze strzelectwem „rozwodu” nie wziąłem (puchary i dyplomy – do wglądu).
Jestem wykładowcą tematyki ruchu drogowego, instruktorem ratownictwa drogowego oraz sędzią okręgowym sportów samochodowo-motocyklowych PZM-ot, a także honorowym prezesem Klubu Motocyklowego „GROM” odpowiedzialnym za tematykę bezpieczeństwa ruchu drogowego i sprawy PZM. Obijam tyłek na siedzeniu motocykla od 50-ciu lat, jednoślady były od zawsze moją największą pasją, ale nie jedyną. Od 1999 roku jako emeryt kontynuowałem tematykę pracy zawodowej poprzez prowadzenie szkoleń, spotkań i pogadanek o tematyce trzeźwości na drodze, przepisów i bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz doskonalenia samochodowo-motocyklowej techniki jazdy. Posiadam cztery motocykle z których każdy przeznaczony jest do konkretnych celów (wsk 125 „lelek” w wersji sportowej do trialu, yamaha XT-350 enduro, kawasaki vulcan 800 chopper oraz ural 650 do w wersji motocykla służbowego milicyjnej drogowki – o samochodach nie wspomnę. Zainteresowanych działalnością Klubu Motocyklowego „GROM” odsyłam na stronę klubową www.grom-pzm.pl.

Na stronie poruszana będzie tematyka ruchu drogowego, tematyka policyjna, prawna , motocyklowa oraz motoryzacyjna. W zakładce „HISTORIA BIALSKIEJ DROGÓWKI” przedstawiam historię bialskiej służby ruchu drogowego od jej „narodzin” aż do czasów obecnych. Zaciekawionych moją „wyboistą” drogą do bialskiej drogówki (droga z przebojami), oraz opisami ciekawszych epizodów z pracy w bialskiej drogówce odsyłam do  zakładki „MOJA DROGÓWKA”. W związku z „narodową wścieklizną” w nagminnym, bezczelnym łamaniem prawa przez „wybrańców narodu” do tematyki wpisów wprowadziłem kategorię „BEZPRAWIE”. Przyjemnej i pożytecznej lektury !

W UZUPEŁNIENIU : Pod hasłem „ocalić od zapomnienia” wpadłem na pomysł utworzenia i zarejestrowania jako stowarzyszenie zwykłe GRUPY REKONSTRUKCYJNEJ „BIALSKA DROGÓWKA 1960 – 1990” (patrz zakładka „GRUPA REKONSTRUKCYJNA” ).

weteran bialskiej „drogówki” asp.sztab. w st.spoczynku Zdzisiek