-
BIALSKIE RONDA TURBINOWE
RONDO JEST SKRZYŻOWANIEM. Skrzyżowaniem niezwykłym. Skoro jest skrzyżowaniem, to na rondzie obowiązują takie same zasady ruchu, jak na skrzyżowaniu: Typowe, klasyczne rondo oznaczone jest na wszystkich wlotach znakiem nakazu „ruch okrężny” oraz znakiem ostrzegawczym „ustąp pierwszeństwa przejazdu”. Z tego wynika, że jednokierunkowa jezdnia wokół wysepki centralnej jest drogą z pierwszeństwem przejazdu i każdy zwykły pojazd (także tramwaj) wjeżdżający na tą jednokierunkową jezdnię ma prawny obowiązek ustąpienia pierwszeństwa przejazdu KAŻDEMU POJAZDOWI jadącemu tą jezdnią. Skręcając w prawo nie musimy zmieniać pasa ruchu, o ile przed skrzyżowaniem jedziemy zgodnie z art. 16 ust. 4 możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jadąc na wprost przez tradycyjne rondo trzymamy się również prawej strony (o ile…
-
KANDYDACI NA KIEROWCÓW
DROGOWE FAKTY: Mamy w Polsce ponad 25 mln. pojazdów silnikowych, w tym ok. 21 mln. (najwięcej) samochodów osobowych. Kierujący pojazdami są sprawcami 86 % wszystkich wypadków drogowych. 76 % tych wypadków powodują kierowcy samochodów osobowych. Młodzi kierowcy są ofiarami 40 % wypadków, 43 % wypadków młodych kierowców to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Co trzecia osoba w wieku 18 – 24 lat umiera w wyniku obrażeń odniesionych na drodze. RAPORT NIK O NADAWANIU UPRAWNIEŃ KIEROWCOM: „Wprowadzone w ostatnich latach zmiany w szkoleniu i egzaminowaniu kandydatów na kierowców nie wpłynęły na razie znacząco na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Egzamin na prawo jazdy zdaje zaledwie co trzeci kandydat, a polscy, młodzi kierowcy…
-
TEMATYKA DLA KANDYDATÓW I KIEROWCÓW
TEMATYKA SPECJALISTYCZNA DLA KIEROWCÓW I KANDYDATÓW (kliknij w wybrany tytuł aby otworzyć wpis): KANDYDACI NA KIEROWCÓW DROGA HAMOWANIA (NIE)SZCZEGÓLNA OSTROŻNOŚĆ ZMIANA KIERUNKU JAZDY ZNAKI DROGOWE – ULOTKA RONDA BIALSKIE RONDA TURBINOWE (NIE)BEZPIECZNE WYPRZEDZANIE (NIE)BEZPIECZNE PRZEJAZDY DZIECKO W SAMOCHODZIE PO NOWEMU 10 PRZYKAZAŃ KURSANTA ( EGZAMIN W RUCHU DROGOWYM) ALKOHOL I MY PODWÓJNA LINIA CIĄGŁA PODWÓJNA CIĄGŁA – „KOŃCÓWKI”