RAJD SAMOCHODOWO-MOTOCYKLOWY

Grupa Rekonstrukcyjna IV

Tradycyjnie od kilku lat z okazji Święta Policji dnia 22 lipca (niedziela) organizujemy kolejny, lipcowy, wycieczkowy RAJD SAMOCHODOWO-MOTOCYKLOWY „NASZA HISTORIA”, kończący się koleżeńskim spotkaniem „koszyczkowym” w bialskim ośrodku rekreacyjnym WOD-KAN. W rajdzie i imprezie końcowej mogą uczestniczyć wszyscy chętni automobiliści i motocykliści. 

ZBIÓRKA UCZESTNIKÓW – godz. 10.45 na parkingu przed Komendą Miejską Policji w Białej Podlaskiej

INFORMACJE DODATKOWE: Trasa rajdu z obiektami historycznymi prowadzi tylko drogami utwardzonymi (ok. 50 km). Na trasie zadania turystyczno-historyczne oraz pytania dotyczące historii Milicji Obywatelskiej, Policji oraz bialskiej drogówki ( niezbędne informacje – na tej stronie internetowej w zakładce „HISTORIA BIALSKIEJ DROGÓWKI”, w internecie – „Historia Milicji Obywatelskiej PRL” oraz na odprawie przed rajdem). Przydatne będą też długopisy i notatniki rajdowe. Najlepsi rajdowcy zostaną odpowiednio uhonorowani i wpisani do „KSIĘGI PAMIĘCI BIALSKIEJ DROGÓWKI”.

INFORMACJA Z PRZEBIEGU IMPREZY RAJDOWEJ

O godz. 10.45 na parkingu przed bialską Komendą Miejską Policji spotkali się motocykliści i automobiliści zainteresowani uczestnictwem w rajdowej imprezie. O 11.00 w policyjnej sali konferencyjnej odbyła się rejestracja uczestników oraz odprawa na której komandor rajdu przedstawił zasady regulaminowe oraz tajniki nawigacji rajdowej. Nawiązując do Święta Policji przybliżył uczestnikom historię Milicji Obywatelskiej, Policji oraz historię bialskiej drogówki. Ostatecznie, po wycofaniu się jednej załogi, na trasę rajdu o długości ok. 50 km w odstępach 3-minutowych wyruszyło 13 ekip rajdowych. Uczestnicy musieli zaliczyć trasę miejską odnajdując 6 obiektów historycznych oraz trasę pozamiejską (Biała Podlaska – Kaliłów – Woskrzenice Duże – Husinka – Michałki – Rokitno – Klonownica – Roskosz) odnajdując po trasie 10 obiektów historyczno – turystycznych oraz udzielając trafnych odpowiedzi w kartach rajdowych. Dodatkowo na trasie oraz na mecie rajdu (Centrum OHP w Roskoszy) załogi odpowiadały na 6 pytań dot. historii MO i Policji i na 9 pytań dot. historii bialskiej drogówki. Na pokonanie trasy rajdowcy mieli wyznaczony limit czasowy 2,5 godziny. Za brak lub błędną (niepełną odpowiedź) – 1 – 5 punktów karnych. Po 1 pkt. karnym za każdą minutę spóźnienia na metę. Jeden uczestnik nie ukończył rajdu.

WYNIKI RAJDOWE

I miejsce (statuetka Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej)  – KAROLINA KORNILUK ( 0 pkt. karnych)

II miejsce (statuetka Prezesa Klubu Motocyklowego „GROM” )                   – PAWEŁ KORNILUK (6 pkt. karnych)

III miejsce (statuetka Prezesa Koła Emerytów i Rencistów Policji)             – KRZYSZTOF KONSTANCIUK ( 26 pkt.karnych)

Zwycięzcy, najmłodszy uczestnik oraz załoga przybyła na rajd z najdalszej miejscowości (Czemierniki) otrzymali okolicznościowe upominki. Końcowym akcentem rajdowym była (owiana mgiełką tajemnicy) impreza integracyjna w bialskim Ośrodku Rekreacyjnym WOD-KAN.

Organizatorem IV Rajdu z okazji Święta Policji „Nasza Historia” był tradycyjnie Klub Motocyklowy „GROM’ przy współudziale Koła Emerytów i Rencistów Policji oraz Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej a statuetki wręczali: Przedstawiciele Komendanta Miejskiego Policji, Prezes Klubu Motocyklowego „GROM” oraz Prezes bialskiego Koła Emerytów i Rencistów Policji.

Zapraszamy na trasy rajdowe w lipcu 2019 roku !

One Response to RAJD SAMOCHODOWO-MOTOCYKLOWY

  1. Wypasiony tekst i miło się go czyta, szczególnie, że jest napisany bardzo zrozumiałym, nieskomplikowanym językiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *